Zpět

O nás

Speciální mateřská škola zahájila svůj provoz 1.9.2020. Je součástí příspěvkové organizace 1. mateřská škola, Most. 

Poskytuje předškolní vzdělávání dětem se speciálními potřebami ve věku od 3 do 7 let.

Nacházíme se v budově kojeneckého ústavu v levém křídle druhého patra s velikou terasou. Celá speciální mateřská škola je bezbariérová. Je dvoutřídní s celodenním provozem a kapacitou 14 dětí ve věku 3 - 7 let. 

Pro děti jsou připraveny 3 ložnice, dvě třídy, relaxační místnost, výtvarna, hrací chodba, logopedie, jídelna, bezbariérová toaleta, tělocvična, šatna, terasa. 

Jídlo dětem připravuje kuchyně kojeneckého ústavu a je vyváženo do druhého poschodí výtahem přímo do přípravné kuchyňky sousedící s jídelnou pro děti. 

Celá speciální mateřská škola je rozdělena na zelenou a žlutou část. Lehárny jsou stabilní a chodí tam děti z obou tříd. 

Speciální mateřská škola má k dispozici prostornou zahradu s dostatkem zeleně a hracích prvků podporující pohybové, výtvarné a pracovní činnosti dětí. Součástí zahrady je zahradní altán, kde je možnost v letních měsících svačit i obědvat. Součástí altánu je sociální zařízení. 

Technický stav je dobrý. Vybavenost z velké části odpovídá požadavkům. Prostředí je čisté a esteticky příjemné. 

Služby

Jsme tu pro Vás od 6:00 hodin do 16:30 hodin od pondělí do pátku.  Příjem dětí do mateřské školy je zpravidla do 7:55 hodin

scházení dětí : 6 - 7 hodin - v zelené třídě

                            7 - 8 hodin - v zelené nebo ve žluté třídě

V poledne děti vydáváme:
Po obědě -  od 12:15 hodin do 12:30 hodin - v zelené třídě 

Odpoledne:
Po svačině - od 14:30 hodin do 16:30 hodin - ve žluté třídě

Pokud je individuální potřeba rodiče jiná a nenaruší dítěti dobu jídla a odpočinku, lze s třídní učitelkou smluvit jiný čas příchodu a odchodu.


  Galerie


  POZOR - změna výše úplaty za školné 2024/2025

  Vážení rodiče,  v souvislosti s novelou § 123 odst. 4 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, ke …

  Více informací

  Snoezelen v MŠ Husitská

  Připravujeme pro vás novou stránku na našem webu, která vás bude provázet právě zřizovanou rehabilitační místností, jejími proměnami a galeriemi z jednotlivých činností.

  Více informací

  seznam přijatých/nepřijatých dětí

  SEZNAM PŘIJATÝCH - NEPŘIJATÝCH DĚTÍ DO MŠ HUSITSKÁ A SPECIÁLNÍ TŘÍDA BOROVSKÉHO pořadí kód přijat/a 1 S38M9 přijat/a 2 N2KVA přijat/a na IVP …

  Více informací